Půjčka od soukromníka

17.12.2014 11:01

Jedním z nejdiskutovanějších druhů nebankovních nabídek ze sektoru půjček  jsou  půjčky od soukromníka neboli také půjčky od soukromého investora. Tato půjčka je poskytnuta z osobního zdroje majetku osob, pro které to tak znamená vysoké zhodnocení svých finančních rezerv.

Specifikum těchto půjček od soukromníka je to, že je možnost si zapůjčit velmi vysoký finanční obnos, a to až několik milionu korun a to dokonce i za cenu toho rizika, že není vůbec zřejmé, že půjčku budete schopni splácet.

Poskytovatelé půjček od soukromníka téměř nikdy neřeší, kdo o půjčku žádá, zda to je zaměstnanec či člověk v evidenci na Úřadu práce a zda dotyčný má záznam v registrech dlužníků.

Pak Vás zřejmě napadá otázka, co je na takových půjček od soukromníka pro investora tak lákavé a bezrizikové? Pokud žádáte o půjčku od soukromníka, musíte mít ve vlastnictví nějaký majetek, ať už se jedná o dům, byt, chalupu či pozemek. To je zásadní podmínka pro získání půjčky od soukromníka.

Klient je tedy nucen zastavit svůj majetek ve prospěch investora, tudíž se poskytovali  značně snížilo riziko spojené s případným nesplácením úvěru, a to téměř na nulu.

Půjčka od soukromníka je tedy lehce dostupná, ale na druhou stranu, pokud se dostanete do platební neschopnosti, i dost riziková, protože lehce můžete pozbýt  svůj zastavený majetek, který záhy může přijít do rukou exekutorů.

Úročení u půjčky od soukromníka nebývá příliš vysoké, je téměř srovnatelné jako u bankovních institucí, avšak co se týká sankčních poplatků za opožděné splátky, tam výše nebývá až tak zanedbatelná, proto je velmi důležité každou takovou půjčku od soukromníka dobře zvážit a promyslet, než s někým takovým sepíšeme smlouvu, která nás zaváže na několik let dopředu.

Proč jsou tedy půjčky od soukromníka tak vyhledávaným produktem? Odpověď je jednoduchá, je to zajisté způsobeno snadnou dostupností a rychlým vyřízením, proto mnoho lidí, kteří jsou v zoufalé situaci, se přikloní právě k tomuto typu úvěru.