Půjčky pro nezaměstnané

18.05.2015 06:42

Půjčky pro nezaměstnané jsou stále více, vzhledem k aktuální nelehké době, vyhledávanějšími a žádanějšími produkty v oblasti půjček. Tento fakt je dán především tím, že se neustále navyšuje počet těch, kteří jsou bez práce, anebo o svojí práci právě přišli.  Tato skutečnost se může přihodit opravdu kdekomu, dokonce i Vám, a nezbude pak nic jiného, než začít nelehkou situaci urychleně řešit, neboť složenky a platby nepočkají.

 

Lidé, kteří jsou bez stálého zaměstnání se následně pak obvykle obracejí se svojí žádostí o půjčku na bankovní společnosti, kde však nemají možnost, aby pochodili. Pro bankovního věřitele představují nezaměstnaní klienti  značně vysoké riziko, a proto jim nechtějí půjčit ani sebemenší obnos.

 

Následně se tito klienti musí obrátit na nebankovní společnosti, které nejenom Půjčky pro nezaměstnané mají ve své pestré nabídce. Takové úvěrové produkty ve většině případů nabízí ale s vyšším úrokem, než na který jste byli zvyklí například v bankách.

 

Důvod je jasný. Nezaměstnaný člověk představuje značné riziko pro poskytovatele tím, že není schopen podložit dostatečně vysokým příjmem, aby mohl dokázat bezproblémové splácení půjčky.

 

Nebankovní instituce většinou takové klienty neprověřují, akceptují kohokoliv, i tací, kteří jsou bez pravidelného příjmu. Jejich žádost bývá schválená ale na podkladě jiného faktu, a to je ručení třetí osobou. Pokud se jedná o částku vyšší, pak je požadováno dokonce ručení nějakou nemovitostí, pozemkem či chalupou.

 

Sjednání půjčky pro nezaměstnané je po splnění podmínek takřka okamžité a bezproblémové. Klient pouze podepíše na předem sjednaném místě potřebné dokumenty a obratem obdrží požadované finanční prostředky, které může využít na cokoliv.